NewsFeaturesDownloadsDevelopmentSupportAbout Us

Blogerzy go kochają

Interfejs przyjazny dla użytkownika

Pisanie artykułów jest komfortowe z WYSIWYG - najlepszym swego rodzaju edytorem. Dodawanie obrazów i dźwięków (dla Podcastingu) wymaga tylko wyszukania i kliknięcia.
Washboard dostarcza ci wszystkie potrzebne informacje kiedy tylko się zalogujesz. Najświeższe artykuły, komentarze i trackback a także zwięzłe statystyki, które szybko pokażą informacje o twoim blogu.

Kompleksowy Media Management

Podkasting, automatyczne generowanie miniatur obrazów, możliwość masowego przesyłania plików, przeglądarka plików i opis każdego pliku są zarządzane przez interfejs administracyjny.

Wybierz swój Styl

Potrzebujesz fajnego designu dla swojego bloga? Poszukaj go w wielu darmowych szablonach. Instalacja jest tak prosta jak wysyłanie plików przez twój interfejs administracyjny!

Dodaj możliwości

Jeśli szukasz możliwości, które nie są dostępne z podstawową wersją, zapewne znajdziesz je w przeglądarce wiki plugins dostarczającej ci ponad 60 dodatków w mgnieniu oka. Najbardziej popularne są: Moblog, Template Editor (Edytor Szablonów) oraz Nested Comments (zagnieżdżona lista komentarzy).

Built-in anti-spam Filter (wbudowany filtr antyspamowy)

Wbudowany bayesowski filtr antyspamowy utrzymuje w czystości twoje komentarze i trackbacki. Kontrola poprawności chaptchasów i trakbacków jest możliwa przez wtyczkę.

Suport for Trackabacks (wsparcie dla trackbacków).

Czytasz trackbaki po prostu przez połączenie się z nimi! LifeType automatycznie wyszuka URL trackback bloga z którym chcesz się połączyć.

Wielu użytkowników jednego bloga

Możesz dać pozwolenie swoim przyjaciołom na pisanie w twoim blogu tworząc kolaboracyjną stronę internetową!

Łatwa instalacja

Kreator instalacji przeprowadzi cię przez całą instalację – to łatwizna! Nie trzeba konfigurować plików, możesz kontrolować wszystkie ustawienia przez interfejs administracyjny.

Mobilność

Podoba ci się moblogging? Musisz blogować gdziekolwiek jestes? Czy chciałbyś łatwo wprowadzić prostą wersję twojej stronki do urządzeń przenośnych? Dzięki używaniu odpowiednich pluginów, LifeType jest pierwszą w swoim rodzaju aplikacją gotową do urządzeń przenośnych, która jest przystosowana do publikowania i użytkowania blogów.

Administratorzy ufają mu

Wiele blogów podczas jednej instalacji

Z instalacją multi blog, multi użytkownik, ścisłą separacją administracji każdego bloga i całościową administracją, LifeType jest odpowiedni do blog hostingu. Wystarczy do tego tylko jedna instalacja i jedna baza danych.

Główna strona dla społeczności

Prosta czterokrokowa rejestracja dla nowych blogów, przegląd najbardziej popularnych blogów oraz indeks użytkowników i blogów to wszystko dzięki instalacji LifeType.

Subdomeny

Dostarczaj swoim użytkownikom świetnych subdomenjak np. nazwaużytkownika.twojadomena.com albo nazwabloga.twojadomena.com (musisz ustawić wieloznaczniki w swojej domenie aby skorzystać z tej funkcji). Jeżeli jeszcze ci mało, LifeType może również obsługiwać kilka różnych domen dzięki jednej instalacji!

Łatwy do zlokalizowania

Lokalizacja jest oparta na bazie bloga. Dzięki jednej aplikacji możesz go przetłumaczyć na każdy język. Jednak zanim to zrobisz upewnij się, że to już nie zostało zrobione. LifeType obsługuje każdy system kodowania i najnowsza wersja została przetłumaczona na wiele języków takich jak francuski, niemiecki, hiszpański, chiński i wiele innych.

Funkcjonowanie

Tymczasowe przechowywanie szablonów, data objects caching i poważny refaktoring kodu, aby ulepszyć osiągnięcia i utrzymać obciążenie systemu na jak najniższym poziomi czynią LifeType szybkim i niezawodnym nawet w bardzo dużych i pracowitych społecznościach.

Maniacy go potrzebują

Świetnie wyglądające URLe

Stwórz swoje własne dostosowane do twoich potrzeb URLedo SEO lub dostosuj je do swojego języka. Przełącz ustawienia w konfiguracji strony a LifeType użyje 'cruft-free' URLe.

Ładny i czysty kod

LifeType jest oparte na podstawie Model-View-Controller dostarczającego elastyczności i skalowalności. Dokumentacja jest generowana przez Doxygen a najświeższy API (interfejs programu użytkownika) jest zawsze dostępny.

Czysta zawartość

Domyślne szablony jakie zawiera LifeType to XHTML 1.0 tak jak terść generowana przez LifeType. Martwisz się o generowanie prawidłowego i zagodnego ze standardami mark-upu (języka programowania) Nie martw się więcej!

Skuteczny szkielet działania pluginów

Imponujące możliwości pluginów pomagają ci dodawać prawie wszystkie możliwości jakie chcesz. Z filtrami, zdarzeniami (eventami) rejestracją nowych działań, lokalizacji, obsługą (samodzielnego)MVC (Model-Widok-Kontroler), perfekcyjną integracją z interfejsem administracyjnym i obsługą szablonów możesz dodać każdą funkcjonalność jaką wymyślisz.

Szablony Smarty

Nie podoba ci się żaden z istniejących szablonów? Bez obaw!
LifeType został zbudowany na fantastycznym silniku szablonów Smarty, dostarczającym niespotykanej mocy dla projektantów szablonów bez narażania bezpieczeństwa. odkąd szablony Smarty domyślnie nie pozwalają na dodawanie potencjalnie niebezpiecznych kodów PHP do naszych szablonów. To bardzo ważne kiedy używasz LifeType do tworzenia serwisu blogowego dla społeczności.

XMLRPC

LifeType obsługuje interfejs XMLRPC do zdalnego kreowania i edytowania artykułów. Oczywiście możesz pingować tak dużo katalogów jak tylko chcesz z wbudowanym serwisem ping XMLRPC, Pingi XMLRPC są aktywowane/dezaktywowane za pośrednictwem artykułów.

Strona demo

Ludzie z OpenSourceCMS.com zainstalowali wersję demo LifeType która jest dostępna dla wszystkich: kliknij aby przejść do tej strony.

Wymagania i licencja

LifeType wymaga do działania co najmniej PHP 4.3.0 i MySQL 3.23. Jeżeli chodzi o PHP to rekomendowane jest używanie najnowszej wersji - PHP4 (4.4.0) lub PHP5 (5.1.0). Apache jest preferowanym serwerem ale LifeType powinno prawidłowo działać pod każdym serwerem pod warunkiem ze będzie obsługiwane PHP (włącznie z Microsoft Internet Information Services).

LifeType został skonstruowany na podstawie i dla serwerów Linuxa i Unixa, jednakże działa na platformie Windows bez żadnych problemów (pod Apache i Microsoft Internet Information Services)

Jeżeli planujesz używać zaawansowanych właściwości jak dostosowane do twoich potrzeb URLe będziesz potrzebował wsparcia ForceType w konfiguracji swojego Apache. Jeśli planujesz używać funkcji subdomen będziesz potrzebował skonfigurowanych domen, które będą akceptowały wieloznaczniki, a także prawidłowo skonfigurowanego serwera Apache.

LifeType jest działa pod licencją GNU General Public License.