NewsFeaturesDownloadsDevelopmentSupportAbout Us

Dokumentacja

LifeType API jest dostępne dla projektantów na http://www.lifetype.net/api. Ta dokumentacja została wygenerowana przez Doxygen w oparciu o komentarze w kodzie dokonane przez projektantów. Dokumentacja jest zorganizowana w pakiety, w których pogrupowane są kategorie według funkcjonalności. Kategorie posiadają odsyłacze do aktualnego kodu PHP.

Dołączanie do drużyny

Użytkownicy, którzy chcą pomóc przy rozwijaniu projektu i poświęcić trochę swojego czasu. Nie trzeba być projektantem ani ekspertem od Homla, istnieje wiele innych możliwości aby wnieść wkład do projektu LifeType! Potrzebujemy tłumaczy, artystów, rysowników, ludzi pomagającym na forach i oczywiście projektantów. Jeśli sądzisz, że możesz pomóc, napisz do nas na contact_AT_LifeType.net albo na forach. Jeśli chcesz dołączyć do nas jako projektant, a nie wiesz od czego zacząć, zajrzyj do dokumentacji APIi do naszego systemu bug - trackingowego (więcej…)

Wersja Beta

Wersja Beta LifeType jest wydawana na podstawie potrzeb, zazwyczaj przy końcowych krokach nowej wersji.

Użytkownicy zainteresowani najnowszą wersją developerską LifeType mogą również pobrać ją i zaktualizować kod z repozrtorium Subversion.

Repozytorium Subversion

Zdobycie klienta

Projekt LifeType używa Subversion jako swojego systemu kontroli źródła. Subversion jest darmowym systemem kontroli wersji i dostępne są wersje klienta na najbardziej powszechne platformy. W systemie Linux i Mac OS X oraz BSD, możliwa jest instalacja domyślnego klienta wiersza poleceń syn. Sprawdź pakiety dla swojej dystrybucji systemu Linux, Fink dla OS X i porty dla systemów BSD. Dla użytkowników systemu Windows, TortoiseSVN jest dobrym rozwiązaniem.

Struktura repozytorium

Repozytorium jest zorganizowane w następujące moduły: plog1, plugins i templates. Wszystkie te moduły mają taką samą strukturę:

plog/
plog/
branches/
tags/
trunk/
plugins/
branches/
tags/
trunk/
templates/
branches/
tags/
trunk/

Zmiana i aktualizacja kodu

Następująca komenda sprawdzi kod z folderu trunk/ :

svn checkout http://devel.lifetype.net/svn/plog/plog/trunk 

Jeśli chcesz sprawdzić konkretną gałąź lub tag, zmień /trunk na /branch/nazwa-gałęzi lub /tags/nazwa-tagu:

svn checkout http://devel.lifetype.net/svn/plog/plog/tags/lifetype-1.2.3

W celu aktualizacji swojej kopii repozytorium, użyj poniższej komendy w tym samym folderze, w którym kod został sprawdzony po raz pierwszy:

svn update

Odwiedź strony wiki na temat systemu kontroli wersji the wiki page on Subversion (SVN) w celu uzyskania większej ilości informacji.

Bądź w kontakcie

Najlepszym sposobem na utrzymywanie kontaktu z projektantami jest dołączenie do list mailingowychprojektu. Jeśli zaś jesteś zainteresowany otrzymywaniem wiadomości za każdym razem, gdy wprowadzana jest zmiana do repozytorium Subversion, dołącz do listy mailingowej plog-syn.

1LifeType nosiło nazwę pLog, stąd słowo pLog pojawia się tu i tam. Przeczytaj dlaczego projekt zmienił nazwę. .