NewsFeaturesDownloadsDevelopmentSupportAbout Us

Założenia projektu

Celem projektu LifeType jest stworzenie stabilnej wieloużytkownikowej i wieloblogowej platformy, aby wzmocnić pojęcie społeczności w obrębie blogów.

Historia

 Projek LifeType rozpoczął się w lutym 2003 roku kiedy jego lider, Oscar Renalias, potrzebował zestawu dynamicznych skryptów do swojej prywatnej strony internetowej. Pomimo tego, ze nie miał wtedy pojęcia czym jest blog, rezultaty pierwszej iteracji projektu już go przypominały. Kilka tygodni później Francesco, kolejny członek ekipy wynalazców, zasugerował, że opracowanie wieloużytkownikowej, multiblogowej platformy od podstaw, będzie o wiele lepszym pomysłem.. Tak więc pLog0.1 powstał 2 września 2003r prezentując większość cech, które do dzisiaj istnieją jako jedne z głównych części rdzenia: wieloużytkownikowa, multiblogowa platforma od podstaw z silnikiem szablonów, lokalizowana i możliwa do rozszerzenia dzięki pluginom.

pLog 0.2. został wydany 9 listopada, nowe sportowe przyjazne silnikowi wyszukującemu URLe, wzrost szybkości, lepszy wygląd interfejsu wtyczek i zmiany w interfejsie administracyjnym. Od tego momentu pLog zaczął przyciągać zainteresowanie społeczeństwa i gdy pLog 0.3 ujrzał światło dzienne w marcu 2004 roku, został przez nie ciepło przyjęty: do tej pory jest najczęściej ściąganą wersją pLog/LifeType. pLog 0.3 przedstawia koncepcję „zasobów” i integracji plików medialnych z artykułami, różnicami czasowymi, zintegrowanym RSS i bayesowskim filtrem antyspamowym.

LifeType 1.0 zostało wydane w kwietniu 2005 roku, z LifeType 1.0.6 będącym ostatnim wydaniem poprawionym serii 1.0.x w czerwcu 2006 roku. LifeType 1.0 rozpoczęło nową erę dla LifeType, ze zmodernizowanym interfejsem użytkownika i dużą ilością wspaniałych funkcji dla blogerów. Lifetype 1.2 zostało wydane 20 marca 2007 roku i przyniosło nowy świetnie skrojony szkielet zezwolenia, poprawę osiągów podczas obsługiwania plików i wiele, wiele innych ulepszeń. Aktualnym wydaniem gałęzi 1.2 z poprawionymi błędami jest LifeType 1.2.3 wydany na początku czerwca 2007 roku.

Związek pomiędzy LifeType i pLog

Ponieważ Amazon.com było w posiadaniu znaku handlowego "plog", projekt został uprzejmie poproszony o zmianę nazwy.

W imieniu projektu LifeTypeOn, chcielibyśmy podziękować Amazon.com za postawę wobec naszego projektu. Podczas, gdy inni zdecydowaliby się pozwać projekt otwartego oprogramowania, Amazon.com zdecydowało się pracować z nami, dzięki czemu mogliśmy znaleźć rozwiązanie odpowiadające każdemu. I tak oto projekt pLog stał się projektem LifeType.

Członkowie projektu

Współpracownicy

Partnerzy Sponsorzy

Obecne usługi hostingu wszystkich witryn LifeType.net są dostarczane przez Limedaley.com.
Limedaley

qDevel posiada największą wiedzę o LifeType, gdyż kilku jego pracowników uczestniczy bądź uczestniczyło w projektach LifeType. Skontaktuj się z nimi jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek porady lub informacji dotyczącej LifeType.

qDevel

Kontakt

Jeśli masz więcej pytań dotyczących projektu, napisz do nas na któryś z poniższych adresów e-mail: